PİSA KUMAŞ
ÇÖZGÜLÜ ÖRME KUMAŞ
YUVARLAK ÖRME KUMAŞ
BASKILI KUMAŞ
MERSERİZE KUMAŞ
Çözgülü Örmede Teknoloji

Çözgülü örme kumaş bölümü, ürün çeşitliliği, yenilikçi anlayışı ve yüksek ürün kalitesi ile işletmemizin lokomotifi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mayo, iç çamaşırı, aktif yaşam, korse ve astar gibi ürünlerde kullanılabilecek, yüksek elastikiyet ve performansa sahip geniş sentetik kumaş çeşidimiz ile uzun yıllardır müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Çözgülü Örme Çeşitlerimiz

Zengin makina parkurumuz ile trikot, triko-triko, powernet, korselik, dublelik, mayoluk gibi farklı örgü çeşitlerinde kumaşlar üretiyoruz. Ayrıca Çözgülü Elektronik Jakar makinelerimizde farklı tasarımlar ile koleksiyonumuza çeşitlilik kazandırıyoruz.

Yuvarlak Örmede Zengin Çeşit

Yuvarlak örme departmanımızda son teknoloji örgü makineleri kullanılarak süprem, interlok, ribana, jakar, pike gibi farklı örgü çeşitlerinde kumaşlar üretilmektedir. 24 Fein’dan 50 Fein’a kadar uzanan geniş makine parkurumuz ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Kumaş Yapılarımız

Üzerinde taşıyana rahatlık ve hoş bir görünüm sağlayan kumaş tasarımlarımız güneşin zararlı ışınlarına karşı yüksek koruma sağlarken, klor ve tuzlu suyun olumsuzluklarına da direnç göstermektedir. 

Kusursuz Üretim

Kumaş üretiminin her aşamasında - iplik seçimi, örgü makine ayarları, boya-apre ve bitim işlemleri -  titizlikle çalışılıp standart bir üretim gerçekleştirmek için prosedürler oluşturulmuştur.

Kumaşta Uzmanlık

Pisa Tekstil, sahip olduğu teknoloji ve ar-ge gücü sayesinde, polyamide, polyester, ipek, kaşmir, yün, keten, pamuk, viskon, modal, floş, tencel ve bunların lycralı karışımlarından oluşan örme kumaşlarda uzmanlaşmış ve yüksek kalitede üretim gerçekleştirmektedir. 

Her Daim Yenilikçi

Kurulduğu günden itibaren bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden Pisa Tekstil, nitelikli insan gücü ve Ar-Ge faaliyetleri sayesinde teknik tekstil alanında uzmanlaşarak en son moda eğilimlerine uygun, katma değeri yüksek kumaşları üretebilir duruma gelmiştir.

Tüm bu deneyimlerimizi uluslararası moda arenasındaki gücümüz ile birleştirdiğimizde, sektördeki öncülüğümüzü koruyacağımıza inanıyoruz. 

Sınırsız Yaratıclık

Baskı departmanımız moda trendlerini takip ederek, düz ve baskılı kumaşların mükemmel şekilde uyum yakalayabildiği, geniş renk, desen ve apre özelliklerine sahip kumaşlar geliştirmektedirler. Kumaşlarımız teknik özellikleri ve üretim detaylarının yanı sıra estetik kalitesi ile de ön plana çıkmaktadır.

Tasarımın Gücü

Pisa Kumaş' ın sınırsız tasarım gücünü oluşturanlar unsurlar;

  • geniş ve sürekli zenginleştirilen renk çeşitliliği
  • apre ve tuşe özelliklerinde zengin seçenek
  • yüksek çözünürlüklü baskılar
  • birbiriyle uyumlu desen ve düz kumaş kombinasyonları
Pisa Merserize Kalitesi

Türkiye' de merserize kumaş üretiminde lider durumdayız. Merserize kumaş kalitelerinde, teknolojiyi yakından takip ederek ve çeşitli Ar-Ge çalışmalarıyla kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Farklı apre seçenekleriyle farklı tuşe ve özellikte merserize kumaşlar sunuyoruz. 

Yüksek Teknoloji

Türkiye' de ilk merserize kumaş üretimini yapan Pisa, yüksek teknoloji yuvarlak örme makinalarında üretilen merserize kumaş kaliteleri ile her zaman kendini geliştirmeye devam etmektedir. Merserize kumaş çeşitlerimiz uzun deneyimlerimiz sayesinde ortaya çıkardığımız bir ürünümüzdür. 

GERİDÖNÜŞÜM KUMAŞ

Koleksiyonumuzda geri dönüşümlü polyester ya da naylondan üretilmiş, mayo ve aktif spor ürünlerinde kullanılan kumaş kalitelerini aşağıda görebilirsiniz. 

  • ANKA - %80 Polyamide / %20 Lycra
  • ALLEGRA - %83 Polyester / %7 Lycra
  • BANDUSIA RC - %82 Polyester / %18 Elastan
  • ARNICA - %85 Polyester %15 Elastan
Geridönüşümlü Polyester

Geridönüşümlü polyester son dönemde tekstil endüstrisinde yeni üretim teknolojileri içerisinde yükselişte olmaktadır. Doğada çözünmesi uzun yıllar alan pet ürünlerin, kumaş olarak işlenmesi, sürdürülebilirlik açısından büyük fayda sağlamaktadır. Özellikle moda endüstrisinde düşük fiyatlı hızlı tüketim trendleri son kullanıcılara sürekli aşılanırken, üreticiler için de materyallerde daha düşük maliyetli üretim önem kazanmıştır. 

Geridönüşüm Teknolojileri

Son dönemde çevresel materyaller kullanılarak yapılan geri dönüşümlü üretim süreçlerinin doğa bilinci açısından sağladıkları fayda ile birlikte, kumaş üretim endüstrisinde de sürdürülebilir malzeme kullanımı artmaya başlamıştır. Bu doğrultuda Geri dönüşümlü R-PET liflerinin çevresel olması, organik pamuktan üretilen kumaş liflerine oranla ekstra bir maliyet yükü getirmemesi tercih edilebilirliğini arttırmıştır. Belirli üretim standartının yakalanması sonucunda, kalite seviyesi yükselmiştir.

Global Recycle Standard

Pisa Kumaş olarak sahip olduğumuz “Global Recycle Standard” Küresel Geridönüşüm Standartı sertifikası ile R-Pet ürünlerde belirli kalite standartını yakalayan kumaş üretimini gerçekleştirmekteyiz.

GRS sertifikasyonu ise geri dönüştürülmüş içeriklerin, gözetim zincirinin, sosyal ve çevresel uygulamaların ve kimyasal sınırlamaların üçüncü taraf sertifikasyonuna yönelik gereklilikler belirleyen uluslararası, gönüllülüğe dayalı tam bir ürün standardıdır.